enesetunne.ee > lapsevanem > lastel ja noortel sagedamini esinevad vaimse tervise häired > aktiivsus-tähelepanuhäire (ath) > kuidas iapsevanemana lapse ath diagnoosiga toime tulla? > soodusta kehalist aktiivsust ja head und

Kehaline koormus mõjub ATH diagnoosiga lapsele hästi. Neil on palju energiat, mida kulutada. Mõne spordialaga tegelemine paneb neid ka liikumisele ja teatud oskuste arendamisele keskenduma. Aita oma lapsel leida mõni selline spordiala, mis talle meeldib ja talle jõukohane on. Eelistada võiks selliseid spordialasid, kus ollakse pidevas liikumises (s.t. alasid, kus ei tule oma korda oodata).

Füüsilisel koormusel on palju häid omadusi: see soodustab keskendusvõimet, vähendab depressiivsust ja ärevust, soodustab aju kasvu ja head und. Korralik uni on ATH sümptomite leevendamiseks väga oluline. Nad vajavad vähemalt sama palju und kui eakaaslased, kuid kipuvad pahatihti vähem magama.

Mõned soovitused, mis aitavad lapseI piisaval määral puhata

Uuringud on näidanud, et ATH diagnoosiga lastele mõjub hästi looduses viibimine. Vii laps rohelusse – metsa või parki, vastavalt oma võimalustele.

, , , , , ,