enesetunne.ee > leia spetsialist > ada kesonen

Ada Kesonen

Psühholoog, süsteemsete perekonstellatsioonide terapeut

Veebipõhine, Tallinn, Lääne-Virumaa

Üksteist aastat olen töötanud koolipsühholoogina, viimased neli aastat õppenõustamise valdkonnas. Lisaks olen tegev superviisori, coachi ja terapeudina. Oma loomult olen eluuurija – seega uudishimulik kõige ümbritseva vastu. Mis saakski olla huvitavam, kui jälgida enda ja teiste sisemaailma nendes oludes ja selles keskkonnas, kus me parasjagu viibime.

Olen omandanud magistrikraadi sotsiaalteadustes psühholoogia erialal ja niikaua, kuni ennast mäletan, on mind alati huvitanud inimeste käitumise, tekkivate tundmuste ja mõtete tagamaad. Inimene kui selline on nii köitev konstrukt, et psühholoogiks õppimine tundus ainuõige valik.

Miks ja millal üldse pöörduda psühholoogi poole? Mõistlik on tulla siis, kui tahaksid täiesti erapooletu inimesega arutada elus tekkinud keerdkäike või lihtsalt rääkida, kui südames on raske ja hinges pitsitab valu. Vahel on hea ennast kuulata, kui häälega asju välja ütled. Mõnikord aitab see, kui keegi lihtsalt kuulab, näeb laiemat perspektiivi ning otsib koos sinuga üles sinu sisemised ressursid. Teinekord piisab, kui keegi toetab sind sinu valikutes ja mõistab sind tingimusteta. Minu arvates ei ole ükski probleem liiga väike, kui see keerleb sul peas, segab tunda elust rõõmu, haarab sind endasse, võttes sellega sinult hinge- ja meelerahu. Alati ei saa ja ei pea ise kõigega hakkama saama.

Veel endast:

  • Alates sügisest 2016 olen atesteeritud koolipsühholoog (8 tase).
  • Aastatel 2002 – 2003 läbisin NLP Practitioner taseme väljaõppekoolituse (neurolingvistiline programmeerimine), mida julgelt võin nimetada üheks tähtsaimaiks elumuutvaks kogemuseks.
  • 2009. a lisandus Lahenduskeskse lühiteraapia sissejuhatav koolitus.
  • 2012. a läbitud Pereteraapia koolitust „Sissejuhatus perepsühholoogiasse ja psühhoteraapiasse“ pean samuti väga oluliseks. See andis parema mõistmise perekonnast kui süsteemsest tervikust. Kõik on kõigiga seotud ja väikseimgi muutus võib esile tuua muutuse terves süsteemis.
  • 2010. a sattusin Rännakuteraapia kursusele “Journey Intensive & Advanced Skills, mida tookord viis läbi Arnold Timmerman. Rännaku meetod andis tehnikana võimaluse sukelduda hingesügavustesse, lahendamaks ebameeldivaid olukordi, mille oleme surunud alateadvusse, kuid mis ometi mõjutab igapäevaselt meie eluolu. Mais 2014 õnnestus kohtuda Brandon Baysi endaga, kuna ta viis esmakordselt Eestis läbi seminari, kus sain võimaluse osaleda abitreenerina.
  • 2011 – 2012 omandasin õpetajate Heli Randoja ja Kazuko Kuratomi (International Jomon Shindo Association) käe all Shindo (Jaapani lõõgastus ja venitusharjutuste süsteem) instruktori oskused ning olen viinud kaks aastat läbi Shindo gruppe. Kuna aastaid tagasi olen õppinud ka klassikalist massaaži, siis kõik kehatööga seotud praktikad (TRE, Jooga, Viierütmitants jne) on saanud oluliseks märksõnaks ja huviks minu arenguteel. Meie kehassse ladestub palju pinget ja stressi ning olen tänulik, et on tekkinud nii palju suurepäraseid tehnikaid nende vabastamiseks.
  • 2013 sai läbitud koolitus „Sissejuhatus motiveerivasse intervjueerimisse”, mis andis head tööriistad inimese sisemise motivatsiooni uurimiseks ning üksikute motiivide mõistmiseks ja vajadusel käivitamiseks.
  • Veel läbisin 2014 a. õpingud Tartus kognitiiv-käitumisteraapia sissejuhatav kursusel.
  • Aastal 2016 lõpetasin Süsteemsete Lahenduste ja Konsultatsiooni Instituudis väljaõppekoolituse „Süsteemne-fenomenoloogiline lähenemine ja perekondlikud sätted” , kus omandasin terapeut/konstellööri oskused. „Kõigel mis on olemas, on midagi, mis oli enne.” B. Hellinger
  • Aastal 2017 juunis lõpetasin International Supervision & Coaching Instituudis superviisori ja coachi väljaõppe.

Eelmainitu oli ainult üks killuke minu õpingutest ja arenguteest ning pidev enesetäiendamine on saanud minu elu osaks – see hoiab vaimu värske ja energia pidevas liikumises.

ada.kesonen@gmail.com 56625425 facebook.com