enesetunne.ee > leia spetsialist > heli arak
Heli Arak

Heli Arak

Massöör

Tallinn

Enne massööriks hakkamist tegin 20 aastat kontoritööd ja kogesin omal nahal, mida see tervisele kaasa võib tuua.

Olen osalenud sensei Kazuko Kuratomi shindo kursusel ning harjutasin idakunstide õpetaja Mart Parmase juhendamisel idamaiseid massaaže hobikorras. 2012. aastal õppisin klassikalist massaaži PhD Jaak Grossi juures. Järgisin meistri soovitust ja alates 2013. aastast tegutsen massöörina. Kogu aeg õpin juurde, nii töö käigus kui kursustel. Praegu teen eelkõige klassikalist lihasmassaaži ja meemassaaži, millesse vastavalt vajadusele põimuvad teisedki masseerimise ja hoolitsemise liigutused.

Parim minupoolne panus inimeste tervisele on see, et saan käte abil kohendada ebamugavaid kõrvalekaldeid, enne kui need haiguseks arenevad. Ehk vahetud ennetustegevused.

Olen veendunud, et enamik tervisehädasid ei ole jäävad ega progresseeruvad, kui lõpetame neid põhjustanud käitumise ja hoolitseme regulaarselt enese heaolu eest. Massaaž aitab seismajäänud “materjali” liikuma. Paraneb vere ringlus, lihaste elastsus ja liigeste liikuvus. Mis annab värskema enesetunde ja rohkem teotahet. Samas võib lõõgastus liigse aktiivsuse rahustada.

Seisundid, mida saab leevendada massaažiga:

  • Pingepeavalud
  • Sundasenditest või -liigutustest tingitud jäikused turjas, kaelas, õlgades, kätes, sõrmedes, puusades, reites, säärtes
  • Ületreenitud käsivarred, jalad
  • Painälg

Lisaks on korduvalt juhtunud, et hea massaažikogemuse järgselt muutub liigne söögiisu parajaks (kui söömine on olnud asendustegevus seletamatu ebamugavustunde summutamiseks) …

Profülaktiliselt ja “toonuse tõstmiseks” võiks massaaži võtta vähemalt korra kuus. Veel parem oleks 7 – 10 päevane intervall. Suuremate probleemide korral on alguses näidustatud isegi 2 korda nädalas, millele lisaks soovitav küsida füsioterapeudilt võimlemisharjutusi kodutööks.

Kui märkad, et muskel keskikka jõudes närtsima hakkab, siis aitab “nooremaks saada” füüsiline treening. 6 – 12 kuuga võivad kaduda lihaste nõrkusest ja tasakaalustamatusest tingitud valud lülisambas või muudes liigestes. Hiljemalt 24 kuu pärast näed hämmastavat muudatust ka peegelpildilt!

Tule naudi sooja puudutust!

heli.arak@gmail.com 56983692