enesetunne.ee > leia spetsialist > kaia kapsta-forrester
Kaia Kapsta-Forrester

Kaia Kapsta-Forrester

Paari- ja perenõustaja, IMAGO suhteterapeut

Oma töös olen järjest olulisemaks hakanud pidama peresüsteemi kui terviku mõistmist ja toetamist. Olen veendunud, et iseendast teadlikuks saanud lapsevanem, kes on korda seadmas suhteid oma lähedastega ja päritoluperekonnaga, teeb seeläbi suurima võimaliku kingituse oma lapsele, investeerides sellega ka tema tulevikku.
Aastast 2006 olen tegelenud SA Väärtustades Elu ühe peamise tegevusvaldkonna, raseduskriisi nõustamissüsteemi juhtimise ja arendamisega. Praktiseeriva raseduskriisinõustaja märkasin, et väga paljudel peredel võimenduvad lapseootuse- ja sünnitusjärgsel perioodil lisaks rasedusega seonduvatele kriisidele ka pere- ja paarisuhteprobleemid. Samuti võivad ootamatud tagasilöögid ja kriisid vallandada pingeid peresuhetes.
2009. aastast alates olen tegelenud PREP-paarisuhtekoolitussüsteemi arendamise ja paaride koolitamisega Eestis (PREP tähendab lahtiseletatult Paarsuhte Rahulolu Edendamise Programmi).
Teiste tegemiste kõrval olen osalenud PREP-baasprogrammile toetuva üksikisikutele suunatud programme “Within My Reach” / ”Sinu suhe on sinu kätes” kohandamisel Eesti peredele ja tegutsen ühena selle programmi esimestest koolitajatest.
Selleks, et pakkuda peredele veelgi terviklikumat ja süsteemsemat tuge, alustasin 2011 a õpinguid perekonna psühhoteraapia pädevuskoolitusel psühhoterapeudi kutse omandamiseks.
Pean oma töös väga oluliseks aspektiks just seotussuhetega seonduvat läheduse hoidmise oskust või selle taasleidmist ning seeläbi paarisuhtes tõelise armastuseni jõudmist. Sel eesmärgil olen läbinud IMAGO suhteterapeudi õppe ja ka EFT (Emotsioonidekeskse Paarisuhteteraapia) baaskursuse.
Sageli osutuvad suureks takistuseks lähisuhte ülesehitamisel eelnevad, eriti varases lapsepõlves kogetud traumaatilised läbielamised, mis jäävad teinekord sõnade tasandil isegi kättesaamatuteks. Minu kogemus traumatööga on seotud TRE-ga. Olen TRE 2. taseme instruktori kandidaat. TRE on eesti keeli lahti seletatud kui pingeid ja stressi vabastavad harjutused.

kaia.kapsta@save.ee 37256460262 save.ee Kaia.kapsta1