enesetunne.ee > leia spetsialist > katrin tibar
Katrin Tibar

Katrin Tibar

Psühholoog-nõustaja

Tallinn

Kunstiteraapiat eesti ja inglise keeles pakub psühholoog-nõustaja Katrin Tibar, kes kasutab oma töös kunstiteraapia elemente.

Katrin Tibar on omandanud magistrikraadi Tallinna Ülikoolis psühholoogia ja sotsiaalpedagoogika erialal ja õpib hetkel kunstiteraapiate eriala magistriõppes.
Kunstiteraapia on psühhoteraapia vorm, kus toimub palju suhtlemist kunsti kaudu. Kunstiteraapias on ühendatud traditsioonilised psühhoteraapia tehnikad loovuse tervendava mõjuga.
Kunstiteraapia lähtub ideest, et kunsti loomine võib mõjuda inimesele teraapiliselt ja kunstitöö sisaldab palju sümboolset informatsiooni, mis võib teraapia seisukohalt oluline olla.
Kunstiterapeudid kasutavad oma töös lihtsaid kunstimaterjale nagu värve, savi, kriite, pliiatseid, vildikaid, fotosid. Kunstiteraapias osalemiseks ei ole vaja eelnevaid kunstioskuseid.
Kunstiteraapia on kasulik nii enesearenduslikel eesmärkidel kui ka rasketest olukordadest üle saamiseks.
Kunstiteraapia aitab inimestel ennast mõista, tõsta enesehinnangut, lahendada konflikte ja probleeme, arendada sotsiaalseid oskusi, vähendada stressi.

See on andnud häid tulemusi töös inimestega, kes on kogenud traumat, elanud üle suure kaotuse (lahutus, töökaotus, lähedase surm jne), on depressioonis või mõne aine sõltuvuses.
Kunstiteraapiasse on oodatud nii täiskasvanud, lapsed kui ka grupid.

tervisekliinik@gmail.com 3725066838