enesetunne.ee > leia spetsialist > ragna oro-vister
Ragna Oro-Vister

Ragna Oro-Vister

Osteopaat

Tallinn

Dr A. T. Still: “Inimese tervis sõltub keha luulise toestiku tasakaalust, mis vastutab närvisüsteemi, lihaskonna ja vereringe harmoonia eest” (A.T.Still pani aluse osteopaatiale kui teadusele.)

Osteopaatia käsitleb tugi-liikumiselundkonna taaspöörduvate funktsiooni- ja rühihäirete füsioloogiat ja patofüsioloogiat ning hõlmab nende häirete avastamise, korrektsiooni ja preventsiooni kõiki diagnostika ja ravitehnikaid (Zürichi konventsioon, 1983).
Manuaaldiagnostika (palpatoorne diagnostika) osteopaadi praksis sisaldab manuaalseid uurimistehnikaid, mille abil määratakse kindlaks valu põhjustavad ja soodustavad faktorid. Selgitatakse, millised struktuurid omavad valu tekkes suuremat või väiksemat tähendust, millised on muutunud esmaselt, millised sekundaarselt. Selle põhjal langetatakse esialgne diagnoos.

Kui lülisamba funktsioonihäire on seljavalu tekkes esmase tähendusega, on osteopaatia põhiraviks. Näiteks kaelaosa blokeeringust tingitud pea või õlavalu, rinnaosa blokeeringust tingitud valud keskseljas või südame piirkonnas, alaselja blokeeringust tingitud alaselja, puusa või kõhuvalud.
Kui seljavalu tekib haige siseelundi reflektoorsel mõjul, siis manuaalteraapia kõrvaldab või vähendab valu lühiajaliselt, sest põhihaiguse (sisehaiguse) mõjul kujuneb lülisamba häire uuesti (retsidiiv). Need haigusseisundid nõuavad esma järjekorras haige siseelundi ravi, osteopaadil on täiendav roll.Osteopaatia kujutab endast manuaalset ravimeetodit, mis sobib paljude erinevate terviseprobleemide raviks. Osteopaatia abil ravitakse nii ägedaid kui kroonilisigi valusid, tundetust, liigeste ja selgroolülide jäikust ja rühivigu.

Sobib igas vanuses patsientidele väikelapsest vanurini, sõltumata inimese kehakaalust või soost.

Laste vastuvõtt
Näidustused lasteosteopaadi poole pöördumiseks: sünnitraumad ja operatsioonid, entsefalopaatia, minimaalsed ajutalitluse häired, neuroosid, tähelepanu- ja käitumishäired, psühhomotoorse, kõne- ja intellektuaalse arengu peetus, neuroloogilised probleemid, peavalud, hüpertensiivne-hüdrotsefaalne sündroom, mõningad kõrva-nina-kurguhaigused, rühihäired (skolioosid, kõverkaelsus), luustiku ja lihastiku häired, sagedased külmetus- ja seedetraktihaigused.

Lapsi kuni 16. eluaastani ootan vastuvõtule koos emaga!

osteopaat@hot.ee 37255577338