enesetunne.ee > noor > mis on vaimne tervis?

Vaimne tervis on see, kuidas inimene mõtleb, tunneb ning ümbritseva maailmaga suhestub.  Seega mõjutab vaimne tervis seda, kuidas me iseend, teisi ja ümbritsevat keskkonda kogeme – kuidas me eluga toime tuleme. See mõjutab meie toimetulekut stressiga, otsustusprotsesse ning suhteid teiste inimestega.

Head vaimset tervist võib mõista kui heaolu.  See on taju, mõtlemine ja suhtlemine viisil, mis aitab elust rõõmu tunda ja keeruliste olukordadega toime tulla. Hea vaimse tervisega inimene  tuleb toime elu ootamatustega ning leiab igast olukorrast midagi head. Hea vaimse tervisega inimene ei lasku liigsetesse enesesüüdistustesse ega oota eelseisvatest sündmustest halvimat. Lihtsustatult võib öelda, et hea vaimse tervisega inimene ei tekita endale ülearust muret ega stressi.

Peeglisse vaadates ei pruugi me näha seal peegeldust ajakirja esikaanemodellist või tippsportlasest, kuid me saame siiski end tunda hästi just selles kehas, milles me oleme. Me kõik ei saa olla kuldmedaliga koolilõpetajad, kuid see ei tähenda, et me ei saaks sihikindlalt sammuda oma unistuste suunas. Niisamuti satume me kõik mõnikord tülidesse ja konfliktidesse, kuid saame neid lahendada mõistlikul ja rahumeelsel viisil, ootamata halvimat. Seda kõike, ja palju enamat, meile hea vaimne tervis võimaldabki.

Hea vaimse tervise tunnused:

,