enesetunne.ee > spetsialist > kuidas aru saada, et mul võib olla vaimse tervise probleem?

Esineb üsna erinevaid vaimse tervise probleeme. Mõnede vaimse tervise probleemide mõju toimetulekule on vähene või mõõdukas, kuid mõned vaimse tervise probleemid raskendavad oluliselt igapäevaeluga toimetulekut.

Kui mõni lähedane tunneb muret sinu mõtlemise viisi, tunnete või käitumise pärast, tuleks sellesse täie tõsidusega suhtuda. Sageli märkavad meid ümbritsevad inimesed meiega toimunud muutusi enne, kui me ise oleme aru saanud, et midagi on valesti. Mida varem probleemiga tegeleda, seda kiiremini saab oma elu taas kontrolli alla ning ära hoida võimalikke negatiivseid tagajärgi ja haiguse süvenemist.

Kui tunned, et ei soovi enam elada või koged soovi teistele haiget teha, otsi koheselt abi! Keskmiselt 1 inimene 4-st kogeb igal aastal mõnd vaimse tervise probleemi ja keskmiselt 1 inimene 50-st kogeb mõnd vaimse tervise probleemi viisil, mis segab olulisel määral tema igapäevaelu. Vaimse tervise probleemid ei ole märk nõrkusest – otsi abi! Võibolla leiad sobiva spetsialisti käesoleva veebilehe spetsialistide sektsioonist.

, ,