Enesetunne logo
OtsiMenüüMenüü
Enesevigastamise ravi

Enesevigastamise ravis on tõhusaks osutunud dialektiline käitumisteraapia (DKT). Dialektilise käitumisteraapia eesmärgiks on tõhustada emotsioonide regulatsioonioskuseid, keskendudes impulsiivse käitumise (enesevigastamine, ainete kuritarvitamine, suitsidaalne käitumine, agressiivne käitumine jms) vähendamisele. DKT kohaselt leidub ebafunktsionaalsele käitumisele alternatiive ning elukvaliteedi tõstmiseks on oluline edendada toimetulekuoskuseid (teadvelolekuoskused, emotsioonide regulatsioon, suhete kvaliteet, distressi parem talumine).

Vaimse tervise probleemide ravi alustamiseks pöördu oma perearsti poole, kes saab mõningate vaimse tervise häirete raviga ise algust teha või aidata jõuda sobiva spetsialistini. Sealhulgas saab perearst teraapiafondi rahastusel suunata kliinilise psühholoogi vastuvõtule. Võimalik on pöörduda ka otse psühhiaatri või vaimse tervise õe vastuvõtule ning selleks perearsti saatekirja vaja ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
  1. Self-Harm. Mind. Kasutatud 23.11.2021, https://www.mind.org.uk/information-support/types-of-mental-health-problems/self-harm/about-self-harm/.
  2. Maunder, L., & Cameron, L. (2020). Self-Harm, an NHS self help guide. NHS. Kasutatud 23.11.2021, https://web.ntw.nhs.uk/selfhelp/leaflets/Self%20Harm.pdf.
  3. https://div12.org/treatment/dialectical-behavior-therapy-for-borderline-personality-disorder/. Kasutatud 28.12.2021.
  4. Linehan, M.M. (2014). DBT Skills Training Manual, Second Edition. Guilford Publications.
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram