Enesetunne logo
OtsiMenüüMenüü
Psühhootiliste kogemuste ravi

Psühhootiliste kogemuste ilmnedes peaks viivitamatult arsti poole pöörduma, varajane sekkumine on väga oluline. Psühhootiliste kogemuste ravis kombineeritakse ravimravi ja psühhoteraapiat. Antipsühhootilised ravimid aitavad leevendada psühhoosi sümptomeid. Psühhoteraapiatest on head raviefekti näidanud kognitiiv-käitumisteraapia ning pere sekkumine, mis vähendavad psühhoosi korral haiglaravi vajadust.

Oluline roll on ka sotsiaalsel rehabilitatsioonil, ennekõike hariduse omandamise ja töötamise toetamisel ning individuaalse toimetuleku ja enesetõhususe suurendamisel.

Vaimse tervise probleemide ravi alustamiseks pöördu oma perearsti poole, kes saab mõningate vaimse tervise häirete raviga ise algust teha või aidata jõuda sobiva spetsialistini. Sealhulgas saab perearst teraapiafondi rahastusel suunata kliinilise psühholoogi vastuvõtule. Võimalik on pöörduda ka otse psühhiaatri või vaimse tervise õe vastuvõtule ning selleks perearsti saatekirja vaja ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram