Enesetunne logo
OtsiMenüüMenüü
Hasartmängusõltuvuse ravi

Ravi esimene etapp on probleemi tunnistamine iseendale. Eestis on hasartmängusõltuvuse probleemiga inimestele abiliin 15410, mille kaudu saab registreerida vastuvõtule. Nõustamisel ja psühhoteraapias tegeletakse hasartmängimisega seotud psühholoogiliste ja isiklike probleemidega. Vajadusel saab teraapiaplaani lisada pere- või paarinõustamist. Individuaalse teraapiaprogrammi teoreetiliseks aluseks on kognitiiv-käitumisteraapia kontseptsioon. Teraapiaprogrammi kaudu aidatakse inimesel mõista hasartmängimisega seotud problemaatikat, selle erinevaid aspekte ning õpetatakse eneseregulatsiooni viise, kuidas oma mängutung kontrolli alla saada. Programmis keskendutakse hasartmängimisega seotud mõtlemise ja käitumise äratundmisele ning korrigeerimisele.

Ravi alustamiseks pöördu oma perearsti poole, kes saab mõningate häirete raviga ise algust teha või aidata jõuda sobiva spetsialistini. Sealhulgas saab perearst teraapiafondi rahastusel suunata kliinilise psühholoogi vastuvõtule. Võimalik on pöörduda ka otse psühhiaatri või vaimse tervise õe vastuvõtule ning selleks perearsti saatekirja vaja ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
  1. Addictive behaviour. WHO. Kasutatud 27.12.2021, https://www.who.int/health-topics/addictive-behaviour#tab=tab_1.
  2. Hasartmängusõltuvus. Hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskus (HNK). Kasutatud 27.12.2021, https://15410.ee/hasartmangusoltuvus/.
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram