Mis on hasartmängusõltuvus?

Paljud inimesed üle maailma tegelevad hasartmängukäitumisega. Seda peetakse sõltuvust tekitavaks käitumiseks, kuid tavaliselt ei kaasne olulisi tervisemõjusid. Väikesel osal inimestest võib aga tekkida sõltuvushäire, kuivõrd sõltuvust tekitav käitumine on seotud funktsionaalsete häirete või stressiga. Sõltuvuskäitumisest tulenevad häired on äratuntavad ja kliiniliselt olulised sündroomid, mis on seotud stressi või isiklike funktsioonide häirumisega, mis arenevad välja korduva, rahuldust pakkuva käitumise tagajärjel, mis ei ole sõltuvust tekitavate ainete kasutamine. Hasartmängusõltuvus on sõltuvushäire, mille põhiliseks tunnuseks on võimetus vastu seista tungile mängida hasartmänge. Selle tagajärjel kogeb inimene probleeme sotsiaalses, tööalases ja/või materiaalses toimetulekus, suhetes ja kohustuste täitmises.

Paljudes riikides peetakse hasartmänge meelelahutuseks, mida iseloomustavad kihlveo- ja panustamismehhanismid ning raha teenimise funktsioonid. Korduv hasartmängukäitumine võib põhjustada sõltuvushäire, mis on seotud düstressi või kahju tekitamisega. Hasartmängust põhjustatud kahjud on märkimisväärsed.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot Sain aru