- Regulaarne kehaline aktiivsus: füüsiline aktiivsus võib aidata parandada meeleolu ja vähendada depressiooni sümptomeid.
- Tervislik toitumine: tasakaalustatud toitumine võib avaldada head mõju meeleolule ja energiatasemele.
- Piisav uni: hea uni on depressiooni ravimisel tähtis, seega on oluline jälgida unehügieeni ja luua regulaarne uneaeg.
- Stressijuhtimine: stress võib depressiooni süvendada, seega võivad stressijuhtimise tehnikad nagu meditatsioon ja lõdvestustehnikad olla kasulikud.
- Sotsiaalne tugi: toetavate suhete loomine sõprade, pere ja teiste lähedastega võib aidata vähendada depressiooni sümptomeid.
Psühhoteraapia, nagu kognitiiv-käitumuslik teraapia (KKT), võib olla tõhus depressiooni ravimeetod. Psühhoteraapia käigus töötavad inimesed välja praktilisi oskusi ja strateegiaid negatiivsete mõttemustrite muutmiseks ning tervislikumate käitumisharjumuste arendamiseks. Individuaalsele teraapiale lisaks võivad olla kasulikud ka grupiteraapia ja perekonnapõhised käsitlusviisid.
Ravimid võivad olla oluline osa depressiooni ravist, eriti mõõduka kuni raske depressiooni korral. Antidepressandid on kõige tavalisemad ravimid, mida kasutatakse depressiooni raviks. Need võivad aidata taastada ajukeemia tasakaalu ja vähendada sümptomeid. Antidepressantide toime võib aga olla inimestel erisugune, seega võib olla vajalik proovida mitut eri ravimit või neid kombineerida,
Eneseabile, psühhoteraapiale ja ravimitele lisaks võivad depressiooni raviks olla kasulikud ka muud abi võimalused. Kogukonna tugiteenused, näiteks depressiooni tugirühmad või kohalikud vaimse tervise keskused, võivad pakkuda tuge, teavet ja ressursse inimestele, kes võitlevad depressiooniga. Samuti võib suhtlemine lähedastega, toetavate suhete loomine ja avatud suhtlus aidata inimesel tunda end vähem üksildasena ning suurendada enesehinnangut ja võimet depressiooniga toime tulla.