Enesetunne logo
OtsiMenüüMenüü
Nõuanded lähedasele
  • Püüa lähedase ärevushooge mõista. Uuri, millistes olukordades see avaldub ja kuidas see tema igapäevaelu mõjutab.  
  • Püüa mitte kaasa minna sooviga vältida teatud olukordi või kohti. Vältimine ei aita ärevuse vähenemisele kuidagi kaasa. 
  • Uuri, kuidas saad lähedast aidata, kui paanikahoog peaks tekkima. Näiteks võite üheskoos hingamisharjutusi teha, et intensiivne ärevustunne mööduks.  
  • Hoidu surve avaldamisest. On loomulik, et tahad aidata oma lähedasel hirme ületada, kuid kuula tema soove ja arvesta tema piiridega. Kellegi ebamugavasse olukorda panek enne, kui ta on selleks valmis, võib ärevust veelgi suurendada. 
  • Ära unusta ka enda eest hoolitseda. Ära võta oma õlule liiga suur koormat, jaga oma mõtteid ja tundeid. 
Print Friendly, PDF & Email
  1. Panic Disorder. NHS. Kasutatud 23.11.2021, https://www.nhs.uk/mental-health/conditions/panic-disorder/.
  2. Anxiety and panic attacks. Mind. Kasutatud 23.11.2021, https://www.mind.org.uk/information-support/types-of-mental-health-problems/anxiety-and-panic-attacks/panic-attacks/#WhatHelpsToManagePanicAttacks.
  3. Answers to Your Questions About Panic Disorder. (2008). American Psychological Association. Kasutatud 23.11.2021, https://www.apa.org/topics/anxiety/panic-disorder
  4. Treatment target: Panic Disorder. Division 12 of the American Psychological Association. Kasutatud 23.11.2021, https://div12.org/diagnosis/panic-disorder/.
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram