Enesetunne logo
OtsiMenüüMenüü
Ärevushäire ravi

Ärevushäirete ravis on head raviefekti näidanud kognitiivsed ja käitumuslikud teraapiad.

Kognitiiv-käitumisteraapia aitab saada teadlikumaks enda mõtlemisprotsessidest ning leida kohasemaid viise emotsioonidega toimetulekuks.

Üldistunud ärevushäire ravis on lisaks standardsele kognitiiv-käitumisteraapiale osutunud tõhusaks metakognitiivne teraapia, mille käigus õpitakse märkama ja vaidlustama muretsemist alalhoidvaid uskumusi ja käitumisi.

Veel õpitakse tähelepanu suunamise ja lõdvestustehnikaid ning kohasemaid toimetulekuviise muretsemise ja ärevuse ohjamiseks. 

Vaimse tervise probleemide ravi alustamiseks pöördu oma perearsti poole, kes saab mõningate vaimse tervise häirete raviga ise algust teha või aidata jõuda sobiva spetsialistini. Sealhulgas saab perearst teraapiafondi rahastusel suunata kliinilise psühholoogi vastuvõtule. Võimalik on pöörduda ka otse psühhiaatri või vaimse tervise õe vastuvõtule ning selleks perearsti saatekirja vaja ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
  1. Anxiety, Fear and Panic. NHS. Kasutatud 23.11.2021,
  2. Anxiety and Panic AttacksMind. Kasutatud 23.11.2021,
  3. Treatment target: Generalized Anxiety Disorder. Division 12 of the American Psychological Association. Kasutatud 23.11.2021.
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram