Enesetunne logo
OtsiMenüüMenüü
Paanikahoogude eneseabi
  • Õpi lõdvestustehnikaid ja hingamisharjutusi. Ole järjepidev harjutuste tegemisel – uue oskuse omandamine nõuab aega.
  • Tee regulaarselt trenni, et muuta keha ja vaim stressile vastupidavamaks.
  • Vähenda alkoholi ja kofeiinirikaste jookide tarbimist ning loobu suitsetamisest – need võivad ärevuse kehalisi sümptomeid võimendada.
  • Järgmise paanikahoo ajal ära püüa selle vastu võidelda, vaid püsi paigal ning proovi rahulikult sisse ja välja hingata. Meenuta endale, et ärevus on mööduv ning see ei ole ohtlik.
  • Hirm võimaliku paanikahoo ees võib tekitada soovi vältida tavapäraseid situatsioone, ent vältimine hoiab pikemas perspektiivis ärevust alal.
Print Friendly, PDF & Email
  1. Panic Disorder. NHS. Kasutatud 23.11.2021, https://www.nhs.uk/mental-health/conditions/panic-disorder/.
  2. Anxiety and panic attacks. Mind. Kasutatud 23.11.2021, https://www.mind.org.uk/information-support/types-of-mental-health-problems/anxiety-and-panic-attacks/panic-attacks/#WhatHelpsToManagePanicAttacks.
  3. Answers to Your Questions About Panic Disorder. (2008). American Psychological Association. Kasutatud 23.11.2021, https://www.apa.org/topics/anxiety/panic-disorder
  4. Treatment target: Panic Disorder. Division 12 of the American Psychological Association. Kasutatud 23.11.2021, https://div12.org/diagnosis/panic-disorder/.
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram