Enesetunne logo
OtsiMenüüMenüü
Paanikahoogude ravi

Paanikahäire on ravitav ja parimat raviefektiivsust on näidanud kognitiiv-käitumisteraapia, teatud juhtudel ka ravimravi.

Kognitiiv-käitumisteraapia eesmärk on aidata tuvastada ja muuta katastroofimõtteid, mis tekivad vastusena paanikahoo kehalistele sümptomitele, ning õpetada kohaseid viise ärevusega toimetulekuks.

Ärevusele järk-järgult eksponeerides vaidlustatakse katastroofimõtteid ning vähendatakse seeläbi ärevuse määra ja kestust.

Vaimse tervise probleemide ravi alustamiseks pöördu oma perearsti poole, kes saab mõningate vaimse tervise häirete raviga ise algust teha või aidata jõuda sobiva spetsialistini. Sealhulgas saab perearst teraapiafondi rahastusel suunata kliinilise psühholoogi vastuvõtule. Võimalik on pöörduda ka otse psühhiaatri või vaimse tervise õe vastuvõtule ning selleks perearsti saatekirja vaja ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
  1. Panic Disorder. NHS. Kasutatud 23.11.2021, https://www.nhs.uk/mental-health/conditions/panic-disorder/.
  2. Anxiety and panic attacks. Mind. Kasutatud 23.11.2021, https://www.mind.org.uk/information-support/types-of-mental-health-problems/anxiety-and-panic-attacks/panic-attacks/#WhatHelpsToManagePanicAttacks.
  3. Answers to Your Questions About Panic Disorder. (2008). American Psychological Association. Kasutatud 23.11.2021, https://www.apa.org/topics/anxiety/panic-disorder
  4. Treatment target: Panic Disorder. Division 12 of the American Psychological Association. Kasutatud 23.11.2021, https://div12.org/diagnosis/panic-disorder/.
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram