Enesetunne logo
OtsiMenüüMenüü
Leina ravi

Tuleb mõista, et lähedase surmast taastumine võib võtta kaua aega. Mõnel juhul venib leinamine siiski nii pikaks, et tekitab inimesele suuri kannatusi ja raskuseid igapäevaelus. Komplitseeritud leinale on iseloomulik püsiv kurbus, pidev igatsus ja mõtlemine lahkunud inimesest, soov hoida mälestust aktiivsena. Mõnikord lisandub ka eesmärkide ja sihtide kadumine, mõttetusetunne, enda suhtes hoolimatu käitumine. 

Sellisel juhul võib abi olla leinanõustamisest, mille käigus aidatakse aktsepteerida kaotust ja leida viise eluga edasi minemiseks.

Vaimse tervise probleemide ravi alustamiseks pöördu oma perearsti poole, kes saab mõningate vaimse tervise häirete raviga ise algust teha või aidata jõuda sobiva spetsialistini. Sealhulgas saab perearst teraapiafondi rahastusel suunata kliinilise psühholoogi vastuvõtule. Võimalik on pöörduda ka otse psühhiaatri või vaimse tervise õe vastuvõtule ning selleks perearsti saatekirja vaja ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
  1. Maunder, L., & Cameron, L. (2020). Bereavement, an NHS self help guide.  NHS. Kasutatud 23.11.2021, https://web.ntw.nhs.uk/selfhelp/leaflets/Bereavement.pdf.
  2. What Is Complicated Grief? Kasutatud 28.12.2021, https://www.verywellmind.com/complicated-grief-symptoms-diagnosis-and-treatment-5089396#toc-symptoms.
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram