Enesetunne logo
OtsiMenüüMenüü
Sotsiaalärevuse ravi

Sotsiaalärevuse ravis on head raviefekti näidanud kognitiiv-käitumisteraapia. Kognitiivse teraapia tehnikad keskenduvad katastroofiliste mõttemustrite ja uskumuste muutmisele. Eksponeerimise tehnikate abil julgustatakse inimest järk-järgult minema kardetud sotsiaalsetesse olukordadesse ja püüdma nendesse olukordadesse jääda, saades seeläbi uusi kogemusi, mis toetavad ebakohaste mõttemustrite muutmist. Samuti õpetatakse teraapias tähelepanustrateegiaid, et oma ohumõtetele kohasemalt ja paindlikumalt reageerida.

Vaimse tervise probleemide ravi alustamiseks pöördu oma perearsti poole, kes saab mõningate vaimse tervise häirete raviga ise algust teha või aidata jõuda sobiva spetsialistini. Sealhulgas saab perearst teraapiafondi rahastusel suunata kliinilise psühholoogi vastuvõtule. Võimalik on pöörduda ka otse psühhiaatri või vaimse tervise õe vastuvõtule ning selleks perearsti saatekirja vaja ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
  1. Social Anxiety (Social Phobia). NHS. Kasutatud 23.11.2021, https://www.nhs.uk/mental-health/conditions/social-anxiety/.
  2. Maunder, L., & Cameron, L. (2020). Social Anxiety, an NHS self help guide. NHS. Kasutatud 23.11.2021, https://web.ntw.nhs.uk/selfhelp/leaflets/Social%20Anxiety.pdf.
  3. Treatment target: Social Anxiety Disorder. Division 12 of the American Psychological Association. Kasutatud 23.11.2021, https://div12.org/diagnosis/social-anxiety-disorder-and-public-speaking-anxiety/.
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram