Enesetunne logo
OtsiMenüüMenüü
Sotsiaalärevuse faktid
  • Sotsiaalärevus on üks sagedamini esinevatest ärevushäiretest. See algab lapsepõlves ja süveneb puberteedieas, mil ollakse eakaaslaste kommentaaride suhtes eriti haavatavad.
  • Sotsiaalärevusel ei ole üht kindlat tekkepõhjust, kuid tihti on see seotud temperamendi eripäradega – haavatavamad on inimesed, kes on uudsetes olukordades väga ärevad ja vajavad palju aega kohanemiseks.
  • Inimesed, kes on olnud aastaid sotsiaalsetes olukordades väga ärevad, usuvad ekslikult, et nad ei saa sotsiaalsetes olukordades hakkama. Erinevad uuringud on aga näidanud, et sotsiaalsed oskused on neil teistega samaväärsed.
Print Friendly, PDF & Email
  1. Social Anxiety (Social Phobia). NHS. Kasutatud 23.11.2021, https://www.nhs.uk/mental-health/conditions/social-anxiety/.
  2. Maunder, L., & Cameron, L. (2020). Social Anxiety, an NHS self help guide. NHS. Kasutatud 23.11.2021, https://web.ntw.nhs.uk/selfhelp/leaflets/Social%20Anxiety.pdf.
  3. Treatment target: Social Anxiety Disorder. Division 12 of the American Psychological Association. Kasutatud 23.11.2021, https://div12.org/diagnosis/social-anxiety-disorder-and-public-speaking-anxiety/.
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram