Enesetunne logo
OtsiMenüüMenüü
Mis on suitsiidimõtted?

Suitsiidi- ehk enesetapumõtted võivad olla abstraktsed mõtted või kujutluspildid oma elu lõpetamisest või tunded ja mõtted, et teistel oleks ilma minuta parem. Suitsiidimõtted võivad olla ka erinevatele meetoditele mõtlemine või reaalse plaani tegemine, kuidas endalt elu võtta. Suitsiidimõtete kogemine võib tekitada hirmu, ärevust ja segadustunnet. Tihti võib inimene tunda talumatut raskust. On palju inimesi, kes mingil hetkel oma elus on suitsiidist mõelnud.

Suitsiidist mõtlemine võib olla inimesiti väga erinev. Mõni inimene tunneb, et raskuseid on rohkem, kui jaksu nendega toime tulla. Soov pole mitte surra, vaid ei suudeta jätkata sama elu elamist. Need mõtted võivad erinevatel hetkedel peast läbi käia ning tekitada segadust. Suitsiidimõtete korral on iseloomulik, et inimene tunneb lootusetust, tal on palju negatiivseid mõtteid, ta nutab tihti, tema emotsionaalsel valul ei paistagi lõppu; esineb üksindustunnet, tuimust oma keha suhtes ning mõtteid, et teistel oleks ilma temata parem või kergem.

Print Friendly, PDF & Email
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram