Enesetunne logo
OtsiMenüüMenüü
Maania faktid
  • Bipolaarsel häirel pole kindlat tekkepõhjust, kõige tõenäolisemalt ilmneb see geneetiliste, keskkondlike ja sotsiaalsete tegurite koostoimel. 
  • Maaniaepisoodi vallandumise ajendiks võib olla näiteks lahkumineku, traumeeriva kogemuse, lähedase surma tõttu või mõnel muul põhjusel kogetav stress. Samuti võivad häire avaldumist soodustada mõni füüsiline haigus, unehäired või üle jõu käivad probleemid töö- või eraelus.
  • Bipolaarse häirega inimene elab kahes ekstreemsuses, liikudes ühest seisundist teise.
  • Inimene ei pruugi oma maaniaseisundist teadlik olla, mistõttu võib ta maaniaepisoodi möödudes olla väga šokeeritud oma käitumisest. 
Print Friendly, PDF & Email
  1. Bipolar Disorder. Mind. Kasutatud 23.11.2021, https://www.mind.org.uk/information-support/types-of-mental-health-problems/bipolar-disorder/about-bipolar-disorder/.
  2. Bipolar Disorder. NHS. Kasutatud 23.11.2021, https://www.nhs.uk/mental-health/conditions/bipolar-disorder/.
  3. Treatment target: Bipolar Disorder. Division 12 of the American Psychological Association. Kasutatud 23.11.2021, https://div12.org/diagnosis/bipolar-disorder/.
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram