Enesetunne logo
OtsiMenüüMenüü
Nõuanded lähedasele
  • Ole lähedase jaoks olemas ning paku talle võimalust oma muret jagada. Lase tal omas tempos rääkida: keskendu kuulamisele, mitte küsimuste esitamisele või hinnangu andmisele. Luba tal tunda, mida ta tunneb; ära süüdista või kritiseeri tema käitumist; ära tühista tema kogemust ehk ära palu tal mitte muretseda või ütle, et oleks võinud ka hullemini minna. Anna nõu ainult siis, kui lähedane seda küsib.
  • Paku tuge, turvalisust ning kiiret abi akuutsete probleemide lahendamisel.
  • Pea meeles, et inimesiti võib see, mis kellelegi traumeerivalt mõjub, olla erinev. Püüa vältida hinnangute andmist ja anna lähedasele taastumiseks just nii palju aega, kui tema vajab.
  • Kui lähedane soovib, aita tal professionaalset vaimse tervise abi otsida.
Print Friendly, PDF & Email
  1. Trauma. Mind. Kasutatud 23.11.2021,  https://www.mind.org.uk/information-support/types-of-mental-health-problems/trauma/about-trauma/.
  2. Treatment target: Posttraumatic Stress Disorder. Division 12 of the American Psychological Association. Kasutatud 22.12.2021, https://www.apa.org/ptsd-guideline/treatments/index.
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram