Enesetunne logo
OtsiMenüüMenüü
Uneprobleemide eneseabi
  • Paranda oma unehügieeni: sea sisse ühtlane unerütm, püüa minna magama ning ärgata iga päev enam-vähem samal ajal; pane veidi enne uinumist nutiseadmed ära; jälgi, et tuba oleks magades pime ja voodi mugav; kasuta vajadusel kõrvatroppe.
  • Kui hakkad voodis just enne magamajäämist muretsema, proovi leida õhtusel ajal 15 minutit, kus oma muredega tegeled. Nii kahandad tõenäosust, et need sind ka uinumisel segama hakkavad.
  • Ära tarbi enne und nikotiinitooted – need mõjuvad ergutavalt.
  • Vähenda alkoholi tarbimist enne uneaega, see mõjutab une kvaliteeti.
  • Kui tarbid kofeiini, tee seda pigem päeva esimeses pooles. Pärastlõunal või hiljem tarbitud kofeiin võib mõjutada und.
  • Harrasta stressi maandavaid tegevusi: liigu värskes õhus, tegele millegi meeldivaga, veeda aega lähedastega.
Print Friendly, PDF & Email
  1. Sleep Problems. Mind.Kasutatud 23.11.2021,  https://www.mind.org.uk/information-support/types-of-mental-health-problems/sleep-problems/about-sleep-and-mental-health/.
  2. Maunder, L., & Cameron, L. (2020). Sleeping Problems, an NHS self help guide. Kasutatud 23.11.2021, https://web.ntw.nhs.uk/selfhelp/leaflets/Social%20Anxiety.pdf, https://web.ntw.nhs.uk/selfhelp/leaflets/Sleeping%20Problems.pdf.
  3. Tips for sleep success. (2004). Monitor on Psychology, 35(7), pp 62. https://www.apa.org/monitor/julaug04/tips.
  4. Treatment target: Insomnia. Division 12 of the American Psychological Association. Kasutatud 23.11.2021, https://div12.org/diagnosis/insomnia/.
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram